چنین بازار خبر اقتصادی

چنین: بازار خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار حوادث مرگ دانش آموز به علت استرس امتحان

مرگ یک دانش‌آموز استعدادهای درخشان به علت استرس ناشی از جلسه امتحان موضوعی است که چند پرسش را ایجاد کرده و البته آموزش‌وپرورش دراین باره توضیحاتی دارد.

مرگ دانش آموز به علت استرس امتحان

عبارات مهم : استرس

مرگ یک دانش آموز استعدادهای درخشان به علت استرس ناشی از جلسه امتحان موضوعی است که چند پرسش را ایجاد کرده و البته آموزش وپرورش دراین باره توضیحاتی دارد.

به گزارش تسنیم، خبر عجیب و غیرقابل باور بود، فوت یک دانش آموزان استعدادهای درخشان به علت استرس امتحان! روز گذشته این خبر به همراه تصویر دانش آموز منتشر شد، خبری که تایید می کرد بهنام علوی نژاد دانش آموز پایه هشتم دبیرستان تیزهوشان علامه طباطبایی تبریز سر جلسه امتحان میان ترم به علت استرس شدید ایست قلبی می کند.

آموزش وپرورش استان آذربایجان شرقی در این رابطه اعتقاد هست، دانش آموز سید علی علوی نژاد دانش آموز دبیرستان علامه طباطبایی ناحیه یک تبریز از خیلی وقت قبل ناراحتی قلبی داشته و این در پرونده پزشکی اش درج شده است است و روز فوت هم قبل از اینکه به مدرسه بیاید مجدد دچار مسئله قلب شده است و همراه والدین به بیمارستان می رود و بعد از ویزیت پزشکان هنگام بازگشت در محوطه اورژانس بیمارستان ایست قلبی می شود و هیچ کدام از موارد مطرح شده است صحت ندارد.

مرگ دانش آموز به علت استرس امتحان

اگر چه فوت این دانش آموز در محیط مدرسه نبوده است ولی نمی توان نسبت به استرس تحمیلی به دانش آموزان در مدارس سمپاد بی توجه بود.

در همین رابطه یکی از معلمان مدارس استعدادهای درخشان اعتقاد است «در مدارس سمپاد فشار روانی به دانش آموزان جهت کسب نمرات و معدل تعیین شده است بالاست و گاه جهت کسب رتبه در جشنواره خوارزمی جهت ارائه طرح های پژوهشی و قبولی در المپیادها دچار استرس بسیار می شوند از سوی دیگر جهت قبولی در کنکور تاکید بسیاری به رشته های پزشکی می شود. همچنین به علت غربالگری نادرست جهت جذب دانش آموزان در مدارس تیزهوشان گاه شاهد هستیم که دانش آموزان سختکوش گزینش می شوند و جهت کسب نمرات تعیین شده است باید تلاش بسیاری کنند و همین مسئله استرس بسیاری را به دانش آموزان ترساندن می کند.»

مرگ یک دانش‌آموز استعدادهای درخشان به علت استرس ناشی از جلسه امتحان موضوعی است که چند پرسش را ایجاد کرده و البته آموزش‌وپرورش دراین باره توضیحاتی دارد.

تحمیل استرس به دانش آموزان در مدارس سمپاد و آسیب های روانی ناشی از آن موضوعی است که جای بررسی های کارشناسی بسیاری دارد و تاکنون توجه کافی به آن نشده است آیا که استرس های روانی ناشی از این مسئله می تواند یک نوجوان را در معرض افسردگی یا مخاطرات دیگر قرار دهد.

واژه های کلیدی: استرس | امتحان | استعدادهای درخشان | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz