چنین بازار خبر اقتصادی

چنین: بازار خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی تکرار ادعاهای جبیر علیه کشور عزیزمان ایران

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت وگو با روزنامه عکاظ مدعی شد که دخالت کشور عزیزمان ایران در کشورهای عربی از جمله سوریه، یمن و عراق یکی از

تکرار ادعاهای جبیر علیه کشور عزیزمان ایران

تکرار ادعاهای جبیر علیه کشور عزیزمان ایران

عبارات مهم : اجلاس

وزیر خارجه سعودی بار دیگر مدعی دخالت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در کشورهای عربی شد.

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت وگو با روزنامه عکاظ مدعی شد که دخالت کشور عزیزمان ایران در کشورهای عربی از جمله سوریه، یمن و عراق یکی از مباحث نشست کمیته چهارجانبه خواهد بود.

وی بعدازظهر یکشنبه بعد از آخر بیست و نهمین اجلاس سران عرب که در شهر ظهران عربستان برگزار شد، در یک نشست خبری یکسان با احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب با طرح این ادعا که کشور عزیزمان ایران از انصارالله یمن حمایت می کند و باید در روابطش با کشورهای منطقه به همسایگی احترام بگذارد، گفت: اجلاس سران عرب حملات حوثی ها(انصارالله) به عربستان را محکوم کرد.

تکرار ادعاهای جبیر علیه کشور عزیزمان ایران

وی با طرح این ادعا که کشور عزیزمان ایران تلاش می کند که فرقه گرایی ایجاد کند و بر دنیا اسلام سیطره یابد، گفت: توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران نیازمند اصلاح است.

الجبیر در ادامه با اشاره به اینکه رفتارهای کشور عزیزمان ایران غیرقابل قبول است و باید هزینه های آن را بپردازد، مدعی شد: کشور عزیزمان ایران به شبه نظامیان منطقه از جمله حوثی ها و حزب الله موشک بالستیک می فرستد.

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت وگو با روزنامه عکاظ مدعی شد که دخالت کشور عزیزمان ایران در کشورهای عربی از جمله سوریه، یمن و عراق یکی از

از سویی دیگر، احمد ابوالغیط نیز گفت: کشورهای عربی خواستار آخر دخالت های کشور عزیزمان ایران است.

به گزارش ایسنا،بیست ونهمین اجلاس سران عرب دیروز یکشنبه در شهر ظهران عربستان برگزار شد و در شروع و بیانیه نهایی آن ادعای بی اساسی علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران مطرح شد.

بهرام قاسمی با ابراز تأسف عمیق از بعضی مفاد بیانیه نهایی اجلاس سران اتحادیه عرب که در ظهران عربستان تشکیل شد، اظهار داشت: این بیانیه نیز مانند دیگر بیانیه های پیشین با تکرار ادعاها و دروغ های واهی و بی ثمر علیه جمهوری اسلامی ایران، در آشنایی دقیق علل بحران های منطقه بار دیگر با نادیده انگاشتن حقایق، بی راهه را بر راه ترجیح داده است.

تکرار ادعاهای جبیر علیه کشور عزیزمان ایران

قاسمی تصریح کرد: امیدواری بسیاری وجود داشت که این اجلاس به دور از اتخاذ استاندارهای چندگانه همیشگی و تکراری، در آشنایی عوامل مؤثر و مهم جهت ایجاد ثبات و بازگشت آرامش به منطقه، گامی مثبت در جهت همگرایی منطقه ای بردارد ولی سایه سنگین سیاست های مخرّب سعودی بر بندهایی از بیانیه نهایی اجلاس کاملا مشهود هست.

سخنگوی وزارت امور خارجه با ایرانی خواندن جزایر سه گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی، تلاش بعضی همسایگان جنوبی جهت جعل نام این جزایر و تکرار ادعاهای نادرست ، غلط و اساسا بیجای آنان را «آب در هاون کوبیدن» توصیف کرد و آن را منسوخ، بی اثر و دخالت در امور داخلی کشور عزیزمان ایران دانست و شدیدا محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان در گفت وگو با روزنامه عکاظ مدعی شد که دخالت کشور عزیزمان ایران در کشورهای عربی از جمله سوریه، یمن و عراق یکی از

قاسمی تأکید کرد: مایه تأسف فراوان است که بعضی کشور های عضو این اتحادیه عربی با چشم فرو بستن روی واقعیت های تاریخی و جغرافیایی، حق حاکمیت همسایگان را نادیده گرفته و از سیاستی خردورزانه و مبتنی بر حسن همجواری پیروی نمی کنند و با وارونه جلوه دادن واقعیت های مسلم تاریخی، ظرفیت و توان بالقوه کشورهای عربی و اسلامی جهت بُرون رفت منطقه از بحران ها را همچنان صرف اتهامات و تلاش های فرسایشی و باطل می کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در آخر افزود: سیاست اصولی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همواره بر حفظ همگرایی هر چه زیاد و احترام متقابل به حق حاکمیت کشورها به خاص همسایگان و رعایت حسن همجواری استوار بوده و انتظار دارد کشورهای منطقه ضمن حفظ احترام متقابل و عدم مداخله در امور یکدیگر بر طبل اتهامات و ادعاهای واهی نکوبند و واقع بینی، تعامل، تامل، منطق، گفتگو و حسن نیت و آینده نگری را جهت کاستن از تنش ها و نگرانی های بی حاصل و اتخاذ تدابیر مورد نیاز جهت کارها اعتمادساز و ثبات بخش سرلوحه سیاست های خود قرار دهند.

تکرار ادعاهای جبیر علیه کشور عزیزمان ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این نیز در تصویر العمل به بیانیه کمیته چهارجانبه اتحادیه عرب (عربستان، امارات، بحرین و مصر) و شبهه افکنی بی پایه و اساس و دخالت بی جا در خصوص پایبندی کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در برجام، گفت: آنچه در این بیانیه در مورد کشور عزیزمان ایران گفته شده، کاملاً بی ارزش و فاقد هر گونه وجاهت و دور از منطق است و آنان اصولا هیچ صلاحیتی جهت سخن گفتن در چنین موضوعاتی ندارند.

این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران نقشی سازنده در جهت ثبات و امنیت منطقه ایفا می کند و مورد نیاز است کشورهایی که مسئولیت مهم تجاوز و ویرانی و ایجاد فاجعه انسانی در یمن و توسعه تروریسم و افراط گرایی در منطقه برعهده آنهاست، از فرافکنی، ایفای نقش مخرب و بحران آفرینی زیاد در منطقه و رقص ننگین سیاسی جهت خوشایند رژیم صهیونیستی، دست بردارند و در عین حال بدانند کشور عزیزمان ایران هراسی سیاستی شکست خورده است.

وی در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این صورت کشور عزیزمان ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن است سلاح هایی است که از دولت های قبل در پادگان ها وجود داشته، امروز مشاهده می کنیم یمن جهت آنکه در برابر تجاوز و حملات بی امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک های درونی رفته و این طبیعی است

واژه های کلیدی: اجلاس | ایران | اسلامی | بیانیه | ایرانی | عربستان | عربستان، | کشورهای عربی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz