چنین بازار خبر اقتصادی

چنین: بازار خبر اقتصادی

گت بلاگز جنسی پیامدهای ناگوار بیماری های آمیزشی جهت بدن

بیماری های آمیزشی تاثیرات منفی زیادی بر توان باروری زوجین خواهند گذاشت. اکثر ناباروری ها ناشی از بیماری های آمیزشی پدید خواهد آمد، بد نیست

پیامدهای ناگوار بیماری های آمیزشی جهت بدن

بیماری های آمیزشی تاثیرات منفی زیادی بر توان باروری زوجین خواهند گذاشت. اکثر ناباروری ها ناشی از بیماری های آمیزشی پدید خواهد آمد، بد نیست با انواع بیماری های آمیزشی و روش های مقابله و پیشگیری از مبتلا شدن به آن ها در این بخش آشنا شوید.

دکتر محمد رضا صفری نژاد: بیماری هایی که از طریق روابط جنسی انتقال یافته می شوند، بیماری های آمیزشی نامیده می شوند. این امراض از طریق همه روش های آمیزش انتقال یافته می شوند. عامل مهم انتقال بیماری های آمیزشی در جامعه زنان هستند. یک زن در مواجهه با بیماری آمیزشی، احتمال این که مبتلا شود و نیز احتمال این که بیماری اش بدون علامت باشد، زیاد هست. در نتیجه دنبال درمان نمی رود و بیماری را انتقال یافته می کند.

پیامدهای ناگوار بیماری های آمیزشی جهت بدن

عوارض بیماری های آمیزشی در زن ها، عفونت لگنی و به دنبال، آن حاملگی خارج رحمی یا ناباروری است که متأسفانه درمان بیماری آمیزشی، باعث برگشت قدرت باروری زن نخواهد شد.

بیماری های آمیزشی را به دو دسته بزرگ قابل درمان و غیرقابل درمان تقسیم می کنند.

طبق آمار شرکت بهداشت جهانی، هر سال 333 میلیون مورد تازه بیماری آمیزشی قابل درمان (سفیلیس, سوزاک، کلامیدیا و تریکومونا) در دنیا اتفاق می افتد. از هر 20 فرد جوان یک نفر در سال مبتلا به بیماری آمیزشی قابل درمان می شود (در این آمار، بیماری های آمیزشی ویروسی مثل ایدز کنار گذاشته شده است اند).

سه دهه قبل، مرسوم ترین بیماری آمیزشی سوزاک و دو دهه قبل، مرسوم ترین بیماری، عفونت با کلامیدیا بود ولی در حال حاضر، مرسوم ترین بیماری آمیزشی، عفونت با دو نوع ویروس پاپیلوم انسانی و ویروس هرپس یا همان زوناست. البته این آمارها مربوط به کل دنیاست و در بعضی نقاط جهان، مرسوم ترین نوع بیماری آمیزشی تفاوت دارد و ممکن است هنوز سوزاک یا بیماری دیگری باشد. در عین حال، بیش از 30 نوع بیماری آمیزشی وجود دارد که مرسوم ترین آنها در چهار گروه طبقه بندی می شود:

باکتریایی مشمول بر سوزاک، سفیلیس، کلامیدیا، گرانولوم مغبنی و شانکر

بیماری های آمیزشی تاثیرات منفی زیادی بر توان باروری زوجین خواهند گذاشت. اکثر ناباروری ها ناشی از بیماری های آمیزشی پدید خواهد آمد، بد نیست

قارچی مشمول بر کاندیدیاز

ویروسی مشمول بر هپاتیت، هرپس سیمپلکس یا همان زونا، ایدز، ویروس پاپیلوم انسانی و مولوسکوم کونتاگیوزوم که به صورت زگیل های ریز ظاهر می شود.

انگل مشمول بر شپش ناحیه تناسلی و جرب

برای بیماری های آمیزشی دو نوع پیشگیری وجود دارد؛ پیشگیری اولیه که از طریق آموزش است و پیشگیری ثانویه که از طریق تشخیص بموقع و درمان مناسب انجام می گیرد و از گسترش آن در جامعه جلوگیری می کند. در این میان، عالی ترین روش پیشگیری از بیماری های آمیزشی، دوری از تماس با فرد آلوده و تمام مایعات طبیعی بدن او حتی بزاق دهان هست. استفاده صحیح از کاندوم هم خطر مبتلا شدن را کم می کند ولی بعضی امراض با وجود استفاده از کاندوم قابل سرایت هستند. یکی دیگر از روش های پیشگیری، استفاده از واکسن است.

بعضی بیماری های آمیزشی ویروسی مثل هپاتیت، هرپس سیمپلکس و تعدادی از گونه های ویروس پاپیلوم انسانی نیز واکسن مؤثر دارند. البته در صورت لزوم می توان جهت تشخیص مبتلا بودن فرد به بیماری آمیزشی از آزمون های آزمایشگاهی مربوطه استفاده کرد. باید توجه داشت، بسیاری از عفونت ها بلافاصله بعد از مبتلا شدن قابل تشخیص نیستند.

بنابراین باید مدت زمانی مناسب اجازه داد تا آزمون مربوطه مثبت شود. حتی بعضی بیماری های آمیزشی مثل ویروس پاپیلوم انسانی را ممکن است نتوان با آزمایش های دقیق تشخیص داد.

پیامدهای ناگوار بیماری های آمیزشی جهت بدن

*جراح و متخصص بیماری های کلیه و مجاری ادراری

جام جم

واژه های کلیدی: توان باروری | مبتلا شدن | استفاده | ناباروری | بیماری | پیشگیری | ویروس | عفونت | انتقال

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz